Zimní zahrady

Zimní zahrady jsou elegantním a funkčním architektonickým prvkem, který dodá každé budově nové možnosti i moderní vzhled a jejím uživatelům nové luxusní místo pro život. Prosklený prostor zimní zahrady umožní zachovat ve vašem domě letní atmosféru i během dlouhého období chladnější části roku.

Zimní zahrady Brno - realizace zimní zahrady s hliníkovou konstrukcí
Zimní zahrady Brno - ukázka realizace zimní zahrady s hliníkovou konstrukcí

Využití zimní zahrady

Zimní zahrada je proskleným rozšířením budovy. Umožňuje nejen celoroční pěstování teplomilných rostlin, ale především poskytuje nový prostor pro kvalitní odpočinek. Obvykle se do zimní zahrady instaluje nábytek, který umožní komfortní posezení s rodinou a přáteli.

Možnost celoročního pobytu a relaxace v dokonale přirozeně osvětleném prostoru, v teple a mezi spoustou krásných květin je bezesporu výrazným zpříjemněním života.

Využití zimní zahrady může být v případě komerčně využívaných budov ale také čistě reprezentativní.

Podívejte se na naše realizace

Posuvné zimní zahrady

Posuvné zimní zahrady jsou trendem moderní doby. Díky posuvné zimní zahradě si můžete z existující pergoly, balkonu nebo terasy vytvořit příjemný prostor pro odpočinek během letních i zimních měsíců. Posuvné zimní zahrady děláme na míru tak, aby vyhovovaly vašim požadavkům. Dveře lze otevírat ze všech stran. Jejich montáž je jednoduchá a rychlá. Zimní zahrady vyrábíme z kvalitních a odolných materiálů v atypických tvarech a rozměrech. 

Celoroční a sezónní zimní zahrady

Zimní zahrady jsou skvělým řešením pro rozšíření prostoru vašeho bytu či domu. Velmi dobře slouží v zimních měsících jako ochrana před chladem a zimou, ale i v letních měsících, kdy naopak chlad v prostoru udržují. Základem správného fungování je dobře zvolený materiál konstrukce i skla. Vyrábíme sezónní a celoroční zimní zahrady na míru. Nabízíme širokou škálu odstínů, luxusní design a vysokou kvalitu. 

Hliníková, dřevěná nebo ocelová zahrada?

Materiál konstrukce je jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru zimní zahrady. Materiál ovlivňuje životnost, odolnost a také cenu. Zimní zahrady se vyrábějí z těchto materiálů:

  • hliníkové zimní zahrady,
  • dřevěné zimní zahrady,
  • ocelové zimní zahrady.

Oblíbené jsou hliníkové a ocelové zimní zahrady. Materiál je velmi odolný, umožňuje velký výběr forem a není náročný na údržbu. Dřevo má oproti tomu výborné tepelněizolační vlastnosti, ale není vhodné na zahrady pro pěstování rostlin jako ve skleníku. Dřevo ztrácí své vlastnosti ve vlhkém prostředí a je nutné ho pravidelně impregnovat.

Dopřejte si luxus zimní zahrady bez kompromisů

Zimní zahrady dnes již netrpí neduhy souvisejícími s regulací teploty, které dříve k větším proskleným plochám budov neodmyslitelně patřily. Díky použití moderních materiálů s perfektními tepelně izolačními vlastnostmi se již nemusíte bát letního přehřívání ani nízkých teplot a neúnosných tepelných ztrát v zimě. Moderní materiály a výrobní technologie napomohly tyto nedostatky odstranit a zimní zahrady tak jsou v současné době pro dům jednoznačným plusem.

Zimní zahrady Brno - realizace zasklené terasy (2 patra)
Zimní zahrady Brno - ukázka realizace zasklené terasy (2 patra)

Zimní zahrady kvalitně

Vyrábíme zimní zahrady dle vašeho přání včetně atypických tvarů a rozměrů. Zimní zahradu připravíme přesně pro váš dům bez ohledu na to, zda jde o novostavbu nebo dodatečné zabudování zimní zahrady. Působíme v oblastech Brno a okolí i celá ČR. Pro konstrukci zimních zahrad používáme špičkové technologie firem Schüco, Heroal a Jansen.

 

Mimo zimních zahrad se věnujeme také kovovýrobě.

 

Poptávka